Úvodní stránka > Aktuality > Vicemistr světa v taekwon-do nrtm. František Jeřábek navštívil KVV České Budějovice

Vicemistr světa v taekwon-do nrtm. František Jeřábek navštívil KVV České Budějovice

30. 8. 2018 – nrtm. František Jeřábek je příslušníkem Rekrutačního pracoviště v Českých Budějovicích. Kromě svých služebních povinností se ve volném čase věnuje sportu, trénuje a závodí v taekwon-do. A protože je Fanda perfekcionista, a nic nedělá napůl, dotáhl to až do reprezentace se kterou se zúčastnil letošního mistrovství světa v běloruském Minsku.

Do Minsku si přijelo změřit své síly asi 600 závodníku z 50 zemí světa. Českou republiku reprezentovalo celkem 25 závodníků v různých věkových kategoriích. nrtm. František Jeřábek, jako reprezentační nováček, soutěžil v kategorii veteránu. Ta byla na letošním mistrovství obsazena velmi kvalitně.  „Je to obrovská odpovědnost, která na vás dolehne ve chvíli, kdy stojíte na tatami v reprezentačním dresu a sleduje vás 1500 diváků“ vyprávěl Fanda obklopen příslušníky KVV při improvizované a spontánní besedě. „Stává se, že závodník úplně vytuhne. Naštěstí to nebyl můj případ“. A tak vybojoval první stříbrnou v technických sestavách v kategorii 4. dan. „Slíbil jsem klukům z rekruťáku, že když budu na bedně, tak tam sebou vezmu naší společnou fotku a ukážu ji na kameru“ a hned ukazuje fotku z ceremoniálu jako důkaz, že slovo dodržel. Ten den si stoupl na „bednu“ ještě jednou. Další stříbrná medaile pro Františka i Českou republiku v kategorii týmových technických sestav. Celkově se Česká republika umístila na mistrovství světa v taekwon-do na 10. místě. „Je to velký úspěch, kdyby se počítaly jenom evropské země, tak jsme byli třetí, ale to si řekneme až po evropském mistrovství“ dodává nrtm. Jeřábek. To si už povídá s ředitelem KVV plk. Aloisem Urbanem, který ho pozval na malé občerstvení. „Musím se dát do pořádku po zdravotní stránce a pak už se připravovat na další mistrovství“, plánuje Fanda. „Já před takovými vojáky, jako je Fanda smekám. Při plnění svých služebních povinností si najde čas na rodinu, trénink i reprezentaci a ani se tím nepochlubí“ ocenil skromnost a píli nrtm. Jeřábka plukovník Urban.

Ještě, že to na něj „práskli“ jeho kolegové a  tak jsme na KVV v Českých Budějovicích mohli strávit jedno příjemné odpoledne s vicemistrem světa nrtm. Františkem Jeřábkem.

Fotogalerie

Nahoru